Anasayfa » Kpss » 2016 KPSS soru ve cevapları

2016 KPSS soru ve cevapları

2016 KPSS soru ve cevapları

20 Kasım 2016 tarihinde yapılan 2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı ÖSYM’nin resmi sitesinde yayınlandı. Yerleştirme işlemleri puan, tercih ve kadro sayılarına göre yapılacak olan adaylar, yerleştirme işlemiyle ilgili esasları tercih kılavuzundan öğrenebilecek.
Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacak.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacak. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacak.

2016 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? : Yaklaşık üç milyon adayın katılmış olduğu sınav sonuçlarının en geç bir ay içerisinde açıklanması tahmin edilmektedir.
2016 KPSS  ile ilgili çeştili notlar
2016 KPSS Önlisans sınavında bin 34 adayın sınavı, sınav kurallarına uymadığı gerekçesiyle iptal edildi.
2016 KPSS ön lisans sınavına başvuran aday sayısının yaklaşık 1,5 milyon; Ortaöğretim sınavına başvurunun ise 3,5 milyona yakın olmak üzere toplamda 5 milyon kişi kpss başvurusu yaptı.

2016 Kpss ile ilgili görüşlerinizi  konu altındaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.
2016 KPSS soru ve cevapları için tıklayınız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*