Anasayfa » Açıköğretim » AÖF Son Sınıf Öğrencilerine Üç Ders Sınavı

AÖF Son Sınıf Öğrencilerine Üç Ders Sınavı

AÖF Son Sınıf Öğrencilerine üç dersten kalan öğrencilere, sınav hakkı verildi. Üç Ders Sınavı için koşullar ve detaylar...
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Rektörü Gündoğan yapmış olduğu açıklamada 2017 yılı dahil olmak üzere üç dersten kalan açıköğretim fakültesi öğrencilerine, sınav hakkı tanınacağını belirtti.

Üç ders sınavına girilebilmesi için, 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yapılması gerekmektedir. Başarısız olduğu üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenciye üç ders sınav hakkı tanınmaz.
Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri) için üç ders sınav hakkı verilmez. Üç ders sınav notu, dönem sonu sınav notu yerine geçer. Başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir.

Öğrencinin başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınav sonucu esas alınarak hesaplanır. Öğrencinin harf notları, dönem sonu sınavına ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları’ dikkate alınarak oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenir. Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan ve katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılamaz.”

Türkiye programları için üç ders sınavı; 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü fakülte yönetim kurulu kararı ile belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

Yurtdışı programları için üç ders sınavı; 13 Ağustos 2017 Pazar günü fakülte yönetim kurulu kararı ile belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*