Anasayfa » Yatay Geçiş » 2017-2018 Üniversite Yatay Geçiş Tarihleri

2017-2018 Üniversite Yatay Geçiş Tarihleri

2017-2018 Kurumlar arası Üniversite Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri açıklandı mı?
2017-2018 Kurumlar arası Yatay Geçiş tarihleri
belli oldu. Aşağıda ki tablo da Tüm Üniversitelerin Yatay Geçiş Başvuru tarihleri, Kontenjan bilgileri, Değerlendirme tarihleri, kesin kayıt tarihleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Konu ile ilgili sorularınızı görüşlerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.
Not : Yök tarafından yayınlanan en güncel bilgilerdir.
Yatay Geçiş Başvuru Koşulları:

Diploma programları arasında yatay geçiş başvuruları, sadece ilan edilen süre içerisinde yapılır.
Not: Başvuru tarihleri 15 gün öncesinden ilan edilmek zorundadır. Geçiş yapmayı düşündüğünüz üniversitenin web sitesini takip ediniz.

Yatay geçiş başvurularının değerlendirilmesinde kullanılacak olan kriterler ve yatay geçiş için gereken asgari koşullar, üniversite senatolarınca belirlenir. Her üniversitenin yatay geçiş koşulları web sayfasında yer almaktadır.

Kurumlar arası Yatay geçiş hakkında bilgi : Kurumlararası Yatay geçiş Yükseköğretim kurumlarının aynı düzeydeki eşdeğer diploma programları arasında ve Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan kontenjanlar çerçevesinde yapılmaktadır.
Öğrencinin, kayıtlı olduğu programda bitirmiş olduğu dönemlere ait genel not ortalamasının en az 100 üzerinden 60 olması şarttır.
Önlisans derecesinde; hazırlık, birinci ve son dönemde yatay geçiş yapılamaz. Lisans derecesinde; hazırlık, birinci ve son sınıf sınıſta yatay geçiş yapılamaz, diğer yıllarda yapılabilir.
Kontenjan sınırlaması bulunmayan açık veya uzaktan öğretim programlarına yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler, Eylül ayının ilk haſtasının son günü mesai saati bitimine kadar ilgili yükseköğretim kurumuna başvuruda bulunurlar.

2017-2018 Kurumlararsı Üniversite Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri için tıklayınız

Bir yorum

  1. Nişantaşı üniversitesine yatay geçiş yapmak istiyorum. başvuru tarıhlerini öğrenmek istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*