Vakıf Üniversiteleri

Lefke Avrupa Üniversitesi Ücretleri (2021-2022)

Lefke Avrupa Üniversitesi 2021-2022 yılı Eğitim Ücretleri ile ilgili bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır. Üniversite ve konu hakkında görüşlerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.

Not :
Aşağıda ki bilgiler TC uyruklu vatandaşlar ve ilk defa kayıt yaptıracak olan öğrenciler için geçerlidir.

Belirtilen öğrenim ücretlerine Kayıt ve Öğrenci Etkinlikleri/Hizmetleri Fonu olan dönemlik 1,280TL, Hazırlık Okulu için dönemlik 480TL ve %5 KDV tutarı eklenecektir.
Üniversiteye yerleşen öğrencilere %80’e varan tercih sırası bursu sağlanmaktadır.
Hukuk programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 125 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

Eğitim alanında görev alan öğretim elemanı (emekliler dahil), öğretmen (dershane öğretmenleri dahil) veya öğretmen emeklisi çocuklarına %25 burs sağlanmaktadır. Üniversitede eğitim gören eş ve kardeşlere %25 oranında indirim uygulanmaktadır.

Lefke Avrupa Üniversitesi 2021-2022 Ücretleri

Diş Hekimliği Fakültesi için 53,700 TL;
Hukuk Fakültesi için 35,700 TL;
Eğitim Fakültesi programları, Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Psikoloji (İngilizce), Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programları, Beslenme ve Diyetetik programları, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu’nun Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı ve Sağlık Yüksekokulu’nun Hemşirelik (İngilizce) programları için 29,700 TL;
Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Psikoloji (Türkçe) ve Sağlık Yüksekokulu’nun Hemşirelik (Türkçe) programları: 31,700 TL
Diğer lisans (4 yıllık) programları için 26,700 TL;
Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu programları (Önlisans-2 yıllık) için 25,700 TL;
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programları (Önlisans-2 yıllık) için 27,700 TL
Hazırlık Okulu öğrenim ücreti 29,700 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu