Vakıf Üniversiteleri

Ostim Teknik Üniversitesi Ücretleri

Ostim Teknik Üniversitesi Ücretleri (2022-2023) ne kadar?
Ostim Teknik Üniversitesi, OSTİM Vakfı tarafından 2017 yılında Ankara’da kurulmuş vakıf üniversitesidir. Sanayinin üniversitesi” olmayı kendisine vizyon olarak belirlemiştir.
Şehit veya gazi çocuğu olup da ilgili bağlı kurumlarca belgelenmesi kaydıyla, %50 oranında indirim yapılmaktadır. Maarif Vakfı okullarından mezun olanlara, Maarif Vakfı çalışanlarına ve bunların birinci derece yakınlarına, Üniversitemizin önlisans ve lisans programlarına kayıt yaptırmaları durumunda öğrenim ücreti üzerinden %10 indirim uygulanır.
Diğer Burslar için Üniversitenin sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Lisans programlarında Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Uluslararası Ticaret ve Finansman ve Ekonomi Bölümünde eğitim dili %100 İngilizce’dir. Bu bölümler dışındaki Lisans ve Ön lisans programlarında eğitim dili Türkçe’dir ve İngilizce hazırlık isteğe bağlıdır.
Not : Aşağıdaki Ücretlere KDV dahildir.

Ostim Teknik Üniversitesi Ücretleri (2022-2023)

 • Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği : 125.000 TL
  (%50 Burslu) : 62.500 TL
 • Ekonomi, İşletme, Pazarlama, Yönetim Bilişim Sistemleri : 92.000 TL
  (%50 Burslu) : 46.000 TL
 • Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı : 110.000 TL
  (%50 Burslu) : 55.000 TL
 • Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Elektrik, Elektronik Teknolojisi, İnsansız Hava Aracı teknolojisi ve Operatörlüğü, Lojistik, Makine, Mekatronik, Silah Sanayi Teknikerliği : 49.000 TL
  (%50 Burslu) : 24.500 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu