Vakıf Üniversiteleri

Piri Reis Üniversitesi Ücretleri

Piri Reis Üniversitesi 2021-2022 yılı Ücretleri aşağıda paylaşılmıştır.
Burslar:
Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi ve Anadolu Denizcilik Teknik Meslek Lisesi mezunu olup Lisans ve Ön lisans programlarına tercih sırasına bakılmaksızın; ücretli yerleşen öğrencilere, %25, %50 burslu yerleşen öğrencilere %10’u indirim yapılmaktadır.
Üniversitedeki spor branşlarında üstün başarılı olduklarını belgeleyen ve üniversite takımlarında oynamaya hak kazanan öğrencilere Sporcu Bursu Yönergemiz çerçevesinde belirlenen kriterlere göre ek olarak %10 ile % 100 arasında sporcu indirimi vardır. Kız öğrencilere ayrıca %10 indirim yapılmaktadır. Kardeş öğrencilere de ek olarak %10’ar indirim yapılmaktadır. Şehit ve gazilerimizin birinci derece yakınlarına %50, indirimi yapmaktadır.

Tercihlerini Piri Reis Üniversitesi’ nin ön lisans ve lisans programları arasından yapan adaylara  ‘’Tercih İndirimi ‘’ uygulanacaktır. Bu burs öğrencinin ÖSYM Bursu dışında ödeyeceği öğrenim ücretinin kalanı üzerinden uygulanır. Tercih indirimlerinde Üniversitemize yerleştirildiğiniz sıra dikkate alınır.
Hukuk Fakültesi : Üniversiteye ilk 3 tercihle yerleşip kayıt yaptıran öğrencilere kalan ücret üzerinden + %40 İndirim %50 Burslu
Üniversiteye ilk 2 Tercihle yerleşip kayıt yaptıran öğrencilerekalan ücret üzerinden + %50 İndirim yapılmaktadır. Diğer tercih bursları için Üniversite’nin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Piri Reis Üniversitesi 2021-2022 Ücretleri

  • Denizcilik Fakültesi Öğrenim Ücreti 60.000 TL+ KDV
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrenim Ücreti 60.000 TL+ KDV
  • Mühendislik Fakültesi  Öğrenim Ücreti 60.000 TL+ KDV
  • Hukuk Fakültesi Öğrenim Ücreti: 68.000 TL+ KDV
  • Denizcilik Meslek Yüksekokulu Öğrenim Ücreti  38.500 TL+ KDV
  • Lisans ve Önlisans İngilizce Hazırlık Sınıfı Öğrenim Ücreti 38.500.00 TL + KDV

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu