Vakıf Üniversiteleri

Sabancı Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Ücretleri

Sabancı Üniversitesi 2021-2022 yılı Eğitim Ücretleri yazımızın devamında yer almaktadır. Sormak istediklerinizi ve görüşlerinizi yorum olarak konu altından paylaşabilirsiniz.
Sabancı Üniversitesi, 1994 yılında Hacı Ömer Sabancı Vakfı önderliğinde Sabancı topluluğu tarafından kurulma karar alınmış ve Ekim 1999’da öğretime başlamış bir vakıf üniversitesidir.
ÖSYM ile ilk 50.000 sıradan yerleşen ve yerleştiği tarihte şehit çocuğu olan, burslu ya da burssuz olarak kayıt yaptıracak lisans öğrencilerinin, şehit çocuğu olduğunu belgelemesi ve üniversite tarafından onaylanması durumunda, “Şehit Çocukları Bursu” verilecektir. Tercih öncesi, adayların belgelerini üniversiteden yazılı olarak teyit ettirmeleri gerekmektedir. “Şehit Çocukları Bursu” kapsamında; öğrenim ücreti muafiyeti, 9 ay süre ile ayda 1.000 TL nakit ödeme ve Üniversite yurdunda kalmak isteyenlere 4 kişilik odada ücretsiz kalma olanağı sağlanır (Yurtta kalmayan öğrencilere Güz ve Bahar dönemleri için, yurt ücretinin 2/3’ü kadar dönemlik nakit ödeme)
Yurt Ücretleri
4 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret : (KDV dahil) 15.750
2 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret : (KDV dahil) 21.000

Sabancı Üniversitesi Ücretleri

Tüm Lisans Programları ve İngilizce Hazırlık Ücreti : (KDV hariç) 120.500 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu