Vakıf Üniversiteleri

Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023

Sabancı Üniversitesi 2022-2023 yılı Eğitim Ücretleri yazımızın devamında yer almaktadır. Sormak istediklerinizi ve görüşlerinizi yorum olarak konu altından paylaşabilirsiniz.
Sabancı Üniversitesi, 1994 yılında Hacı Ömer Sabancı Vakfı önderliğinde Sabancı topluluğu tarafından kurulma karar alınmış ve Ekim 1999’da öğretime başlamış bir vakıf üniversitesidir.
ÖSYM ile ilk 50.000 sıradan yerleşen ve yerleştiği tarihte şehit çocuğu olan, burslu ya da burssuz olarak kayıt yaptıracak lisans öğrencilerinin, şehit çocuğu olduğunu belgelemesi ve üniversite tarafından onaylanması durumunda, “Şehit Çocukları Bursu” verilecektir. Tercih öncesi, adayların belgelerini üniversiteden yazılı olarak teyit ettirmeleri gerekmektedir. “Şehit Çocukları Bursu” kapsamında; öğrenim ücreti muafiyeti, 9 ay süre ile ayda 1.000 TL nakit ödeme ve Üniversite yurdunda kalmak isteyenlere 4 kişilik odada ücretsiz kalma olanağı sağlanır (Yurtta kalmayan öğrencilere Güz ve Bahar dönemleri için, yurt ücretinin 2/3’ü kadar dönemlik nakit ödeme)
Yurt Ücretleri
4 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret : (KDV dahil) 33.075 TL
2 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret : (KDV dahil) 44.100 TL

Sabancı Üniversitesi Ücretleri

Tüm Lisans Programları ve İngilizce Hazırlık Ücreti : (KDV dahil) 240.750 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu