Eğitim

Üniversite kayıtları için Gerekli olan Belgeler

Üniversite kayıtları için Gerekli olan Belgeler nelerdir?
Evraklar üniversiteden üniversiteye ve bölümden bölüme göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle Kayıt işlemlerine gitmeden önce ilgili üniversitenin resmi internet adresinden gerekli olan evrakları kontrol etmenizde fayda var.
Kayıt için gerekli evraklar arasında ÖSYS Sonuç Belgesi vardır. Aday öğrenciler bu belgeyi, ttps://ais.osym.gov.tr adresinden temin edebilmektedir.
Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi – İkamet Adresi Beyanı – Askerlik Durum Belgesi- 8 adet Fotoğraf(Üniversiteye göre adet değişebilmektedir.) – Lise Diplomasının aslı ya da 2016 tarihinde mezun olanlar için yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı
Elektronik kayıt nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli?
Tüm devlet yükseköğretim kurumları ve isteyen vakıf yükseköğretim kurumlarında, isteyen öğrenciler e-devlet ile kayıt olabilecek. Vakıf üniversitelerine yerleşen öğrenciler elektronik kayıt ile ilgili üniversite ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
Elektronik kayıt sadece ilk yerleştirme için yapılacak. Ek yerleştirmelerde Elektronik kayıt kullanılmayacak. Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu